Яким запам’ятає 2018 рік світова інтернет спільнота


1. Facebook запровадив ряд обмежень щодо вільного розміщення контенту для приватних сторінок. По суті ввів цензуру на використання образливих слів та виразів. Також заборонив користувачам “навіть натякати на секс”. А саме, тепер заборонено розміщувати зображення оголених тіл та сторінок, метою яких є рекламація надання інтимних послуг.
2. Facebook суттєво обмежив розповсюдження контенту як для комерційних, так і некомерційних сторінок. Тепер контент сторінки, на яку підписались користувачі, не відображається у їх стрічках як раніше. Це змушує вкладати більше коштів у рекламу контенту сторінок. 
3. Зберігається тенденція щодо намагань збільшити податки для компаній з найбільшими оборотами (Amazon, Apple, Google, Facebook). Взагалі, у різних країнах надприбутковому ІТ бізнесу стає все складніше оптимізувати податкове навантаження. 
4. Посилився наступ на “фабрики тролів”, які мають неабиякий вплив на “громадську думку” соціальних мереж на кшталт Facebook та Twitter. Варто згадати перші прецеденти з судовими органами США, які вперше на такому глобальному рівні визнали сам факт впливу соціальних мереж навіть на вибори президента Америки.
5. Набула чинності Політика Конфіденційності інформації та вимоги щодо ведення контенту що має відповідати GDPR (General Data Protection Regulation). В Україні ще не дізнались що це таке. Але вже розпочались судові процеси над тими хто зібрав не ту інформацію або розмістив її не там де треба.
6. ІТ аутсорс продовжує нарощувати обороти. З внутрішнім ринком все зрозуміло й так. Розрив у різниці життя між “багатими” та “не дуже” країнами продовжує зростати. Тому аутсорс – дієва міжнародна схема ІТ спільноти. 
7. Веброзробка. РНР не вмер. HTML також 🙂 Є такий тренд “Mobile First”. Вважається, що спочатку варто починати з розробки мобільної версії сайту. Але сучасна практика веброзробки показує зворотнє. Спочатку користувачі бачать версію для стаціонарних пристроїв, а потім мобільні версії. Нічого. Скоро підросте покоління, що з розблокування знімає мобільні пристрої раніше, ніж вчиться говорити. О тоді почнеться 🙂  
Шануймося 🙂